Na osnovu 95,88% obrađenih glasova Centralne izborne komisije, posle jučerašnjih vanrednih parlamentarnih izbora, u blagoj prednosti je Pokret Samoopredeljenje Aljbina Kurtija, ispred Demokratskog saveza Kosova lidera Ise Mustafe. Srpska lista je osvojila svih 10 zagarantovanih mandata.
Centralna izborna komisija je saopštila da je na osnovu 95,88%, na juče održanim vanrednim parlamentarnim izborima, trenutno u vođstvu Pokret Samoopredeljenje. Na birališta je izašlo 43,22% glasača.
Politički Subjekat | Procenat | Broj glasova | |
1 | Samoopredeljenje | 25,79% | 197.966 |
2 | Demokratski savez | 25,05% | 192.300 |
3 | Demokratska partija | 21,15% | 162.342 |
4 | Alijansa za budućnost Koosva-Socijademokratska partija | 119. | 89.287 |
5 | Srpska lista | 6,21% | 47.633 |
6 | Inicijativa (Ljimaj) i Alijansa za novo Koosvo (Pacoli) | 4,92% | 37.786 |

Uslovni glasovi, glasovi osoba sa invaliditetom, kao i glasovi birača koji žive van Kosova još uvek nisu prebrojani, tako da postoji mogućnost promena, što je izjavila i kandidatkinja za premijera ispred Demokratskog saveza Kosova.
“Sačekaćemo konačne rezultate”, rekla je Osmani, dok je lider Samoopredeljenja poručio da će se konačno Kosovo vratiti na pravi put.
“Sutra ćemo uspostaviti kontakt sa Demokratskim savezom Kosova kako bismo ozvaničili promenu. Kada opozicija postane vlada, onda će promena biti stvarna. U međuvremenu se promena dogodila i sa našom pobedom“, rekao je Kurti.
Prvi se medijima obratio doskorašnji premijer Ramuš Haradinaj koji je priznao izborni poraz, kao i Kadri Veselji, porukom da njegova partija posle 12 godina prelazi u opoziciju.
A.Ć.
Више
Vojnici KBS-a na Međunarodnoj vojnoj vežbi u Nemačkoj
Sunjog: Brzo i u potpunosti sprovesti odluku Ustavnog suda o manastirskom zemljištu
Srbi na KiM očekuju da će Srbija zaštiti njihove interese
Petković sa ambasadorom Turske u Srbiji o toku dijaloga Beograda i Prištine
Skupština Kosova usvojila Nacrt zakona o vojnoj policiji KBS-a