Još 59 osoba je preminulo od COVIDA-19 u poslednja 24 časa u Srbiji, a registrovano je još 7.134 nova slučaja zaraze korona virusom, od 19.057 testiranih uzoraka, saopšteno je na sajtu Ministarstva zdravlja Srbije, covid19.rs.
Na bolničkom lečenju se nalazi 4.389, a na respiratorima još 173 pacijenta. Od početka epidemije, u Srbiji je testirano 8.546.068 uzoraka, registrovano je 1.855.174 slučaja infekcije, dok su bitku sa virusom izgubile 14.553 osobe.
Dve osobe su preminule od COVIDA-19 u albanskim sredinama na Kosovu u poslednja 24 časa, a još 373 osobe su pozitivne na korona virus od 3.139 testiranih uzoraka, dok je 1.710 osoba izlečeno, saopštilo je kosovsko Ministarstvo zdravlja.
Trenutno je u albanskim sredinama na Kosovu 9.461 aktivni slučaj zaraze.
Више
Peter Stano: Kosovo ima pravo da ukine KM tablice, ali postepeno; Petković: Izjava Petera Stana apsolutno netačna i licemerna
Hajdari: Moguće poskupljenje namirnica na jesen
Kurti: Lajčak je znao da ćemo uvesti reciprocitet na lične karte
Kurti urednici Gračanice onlajn: Ja nemam problem da pričam na srpskom, prevod u institucijama kasni zbog manjka prevodilaca i lektora
Osmani: Zajednica srpskih opština nikada neće biti formirana na Kosovu; Lajčak nije predsednik Kosova